Lisans: Demo
Boyut: 21 MB
Ekleyen:
Arayüz: Türkçe
Güncelleme:
Sistem:Windows
Öğretmen Akıllı Matematik Kavratma Aracı (1-5. Sınıf Matematik) Ekran Görüntüsü
İlköğretim 1. kademe matematik müfredatının tamamını kapsayan bu araç matematik derslerinde soru kaynağı bulma endişenize son verecek. 1. sınıfdan 5. sınıfa kadar sınırsız sayıda soru seçeneği elinizin altında olacak. Seçeceğiniz kriterlerde oluşturulan rastgele sorularla dersdeki veriminiz artırmaya yardımcı olacak.

Akıllı tahta ve projeksiyon cihazı uyumlu olan bu araç belirlediğiniz kriterlerde oluşturulan problemle ilgili anlatım ekranı hazırlayabileceğiniz, anlatılan sorunun pekiştirilmesi için zamana karşı çok eğlenceli oyun etkinlikleri gerçekleştirebileceğiniz ve konunun sonunda çalışma sayfası hazırlayıp yazıcı çıktısı alabileceğiniz üç ayrı bölümden oluşmaktadır.

1. Konu Anlatımı Bu bölümünde konunuzu seçip kriterleriniz belirledikten sonra yapacağınız tek şey “OLUŞTUR” butonuna basmak. Butona her bastığınızda belirlediğiniz kriterlerde yeni bir soru oluşacaktır. Akıllı tahta ya da projeksiyon cihazı ile ders anlatırken sınırsız bir soru bankasına sahip olmanın avantajını yaşayacaksınız.

2. Sınıf içi Yarışma:Sınıf içinde derse etkin katılımı sağlamak  amacıyla hazırlanan bu bölümde iki öğrenci grubu belirlenir. Bu gruplar öğretmenin belirlediği sınırlar içinde rastgele oluşturulan  aynı ya da isteğe göre farklı sorularla süreye karşı yarışır. Programda öğretmen aktif olarak yönetici konumundadır. Soruların zorluğuna göre süreyi ayarlayıp işlemlerin kontrolünü öğrencilerle birlikte yapmak, çözümün doğru ya da yanlış olduğunu bildirmek ve öğrencileri yönlendirmek öğretmenin kontrolündedir.

3. Çalışma Sayfası

Öğrenmenin kalıcı hale gelmesi için tekrar edilmesi şarttır. Bunun için evde ya da sınıf içi etkinliklerde tekrar amaçlı hazırlayacağınız çalışma sayfalarını yazıcıdan çıkartıp kullabilirsiniz. Belirlediğiniz kriterlerde istediğiz konuya ait onlarca soru tek tıklamayla ekranınızda oluşacak. Sınırsız bir soru bankasına sahip olacaksınız.

Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2017 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Reklam | Logo | Bize Ulaşın