Proxy Mask indir

3.4 (3 oy)
Lisans: Ücretsiz
Boyut: 9.8 MB
Arayüz: Türkçe
Güncelleme:
Sistem:Windows
Virüs Tarama: 0 / 19
Proxy Mask Ekran Görüntüsü

Amaç: Yasaklı web sitelerine girilebilir, YouTube'da ülke kısıtlaması olan videolar izlenebilir (This Video Is Not Available In Your Country), IP adresi gizlenebilir, İnternette anonim sörf yapılabilir.

Kullanım: Uygulama iki kısımdan oluşuyor. Proxy değiştirici ve TOR anonim ağ başlatıcı

1-) Proxy test edici ve değiştirici: Test edilen bir Proxy sistem Proxy olarak set edilerek kullanılır.

Sistem Proxy ayarlarını kullanan tüm uygulamalar Proxy kullanmış olur. (web tarayıcıları sistem Proxy ayarlarını kullandıkları için tarayıcılara ayar yapmaya gerek yoktur).

Aynı anda birden çok Proxy kullanılabilir, örneğin Firefox için anonim Proxy1 ve Chrom için anonim Proxy2 ataması yapıldığında IP adresi Firefox için farklı Chrome için farklı gözükecektir.

HTTP ve HTTPS Proxy test edilebilir. Google, Youtube, Facebook, Twitter gibi sitelere girmek için mutlaka HTTPS Proxy kullanılmalıdır.

Proxy listesi otomatik güncellenir. Her zaman en az yüzlerce çalışan Proxy mevcuttur.

Kullanıcı Proxy kullanarak girmek istediği web sitesinin bağlantısını girerek o siteye girebilen Proxy sunucularını test ederek öğrenebilir.

 

Çalışma Prensibi:

Proxy, sistem Proxy olarak atandığında bağlantı yolu şöyle olacaktır: Web TarayıcıProxyWeb Sitesi

Çoklu Proxy Kullanıldığında ise;

Proxy ataması yapılmış Web TarayıcıFiddler CoreProxyWeb Sitesi

Proxy ataması yapılmamış Web TarayıcıFiddler CoreWeb Sitesi

 

Test Türleri:

Hızlı test: Proxy sunucularının aktif olup olmadıkları öğrenilir.

Normal test (önerilir): Proxy sunucularının aktif olup olmadıkları kontrol edilir ve aktif olan Proxy sunucuları ile web sitelerine girilip girilemediği kontrol edilir.

Ful test: Proxy sunucularının aktif olup olmadıkları kontrol edilir ve Proxy türüne (Elit, anonim veya şeffaf) bakılır.

 

Proxy anonim türleri:

Elit Proxy: Yüksek anonimlik sağlar. IP adresi gizlenebilir ve yasaklı sitelere girilebilir. Kullanıcının Proxy kullanıp kullanmadığı belli değildir.

Anonim Proxy: Anonimlik sağlar. IP adresi gizlenebilir ve yasaklı sitelere girilebilir ancak ziyaret edilen web siteleri kullanıcının Proxy kullandığını bilirler.

Transparan (saydam) Proxy: Anonimlik sağlamaz. Yasaklı sitelere girmek için kullanılabilir. Web siteleri kullanıcının Proxy kullandığını ve gerçek IP adresini bilirler.

Not: Amacımız internet yasaklarını aşmak ise Proxy sunucusunun anonim olup olmamasının bir önemi yoktur. Hepsi işimizi görür.

Amacımız anonim olmak ise Elit veya Anonim Proxy kullanmak tek başına yeterli olmayabilir. Bazı web siteleri Flash player, script vs. kullanarak gerçek IP adresinizi öğrenebilirler (TOR tarayıcı kullansanız dahi).

 

2-) TOR anonim ağ başlatıcı:

TOR anonim ağını bütün web tarayıcılarıyla kullanabilirsiniz. Dilediğiniz ülkeden IP adresi alabilirsiniz (çoklu ülke seçmeniz önerilir, bazı ülkelerde TOR çıkış sunucusu bulunmayabilir)

Yasaklı web sitelerine girilebilir, YouTube'da ülke kısıtlaması olan videolar izlenebilir (This Video Is Not Available In Your Country), IP adresi gizlenebilir, İnternette anonim sörf yapılabilir.

Çalışma Prensibi: Web TarayıcıFiddler CoreTOR ağıWeb Sitesi

Gereklilikler: .Net Framework 4
Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2016 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Reklam | Logo | Bize Ulaşın