Anatomi Oyunu Anatomicus Hakkında
Fiyat:Ücretli
Dil:İngilizce
Boyut:36 MB
Gerekli Sürüm:Android 2.3 ve üzeri
Geliştirici:Anatomicus Anatomy Apps
Güncellenme:23.03.2017

Android için Anatomi Oyunu Anatomicus

İnsan anatomisine ait tüm detaylara kolayca erişebileceğiniz bir uygulama olan "Anatomi Oyunu Anatomicus" medikal eğitim anlayışını oyun formatında sizlere sunuyor.

Uygulamada insan vücuduna ait 8 adet sistem bulunmaktadır, Bu sistemler ;
- Kas Sistemi
- İskelet Sistemi
- Kardiyovasküler Sistem
- Sindirim Sistemi
- Solunum Sistemi
- Boşaltım sistemi
- Üreme Sistemi
- Sinir Sistemi

Oyun Hakkında;
Oyun, insan anatomisinin temellerini oluşturan vücut sistemlerine ve onların alt bileşenlerine yer veriyor. Öncelikle olarak oynamak istediğiniz vücut sistemini seçmenizi gerekiyor. Temel amaç; organların, iskelet sisteminde yer alan vücut kemiklerinin, kas sistemini oluşturan kasların ve diğer anatomi yapılarının nerede bulunduklarını, isimlerini ve hangi yapının hangi sisteme ait olduğunu öğrenmektir.

Nasıl Oynanır ?

İlk olarak oynamak istediğimiz sistemi seçiyoruz. Her sistem kendi içerisinde alt sistemlere ayrılıyor. İki adet oyun formatı bulunuyor. Bunlardan ilki dokunma "poke", diğeri de tarama "scan" seçeneğidir. "Scan " seçeneğini oynayabilmeniz için dokunma bölümünde % 50 lik bir başarı sağlamanız gerekiyor. Bunun için, ismi ekranın üst tarafında yazılan ve sesli olarak telaffuz edilen yapının yerini ilgili sistem üzerinde bularak üzerine dokunmanız gerekiyor. Oyunda kullanıcılara sağlanan en önemli detay bulmanız gereken yapının rengi süre ilerledikçe kırmızıya dönüyor, ancak sürede aynı şekilde ilerlemiş oluyor. Yüksek bir başarı yüzdesi sağlamanız için en kısa sürede ilgili yapının yerini tespit ederek sistem üzerinde doğru yere dokunmanız gerekli. Bölümün sonunda puanlama açıklanıyor ve % 50 nin üzerinde başarı sağlarsanız tarama seçeneğini oynamaya hak kazanıyorsunuz.

Tarama seçeneğinde ise ekranın sağ üst köşesinde yer alan kırmızı daire içerine dokunarak oyuna başlamış oluyorsunuz. Kırmızı daireyi elinizle sürükleyerek doğru yapının üzerine getirdiğiniz zaman puan almaya başlıyorsunuz. Tarama bölümünde ilgili sistemlerin yerini tahmini olarak yapabiliyorsunuz, böylece kullanıcılar daha üst düzey bir anatomi bilgi birikimine sahip oluyorlar.

Avantajları Nelerdir ?

Oyun tüm insan sistemine ait anatomi yapılarına yer verdiği için temel medikal bilgileri en basit ve hızlı yönden öğrenme şansına sahip oluyorsunuz. Oyun, tıp öğrencilerden, temel düzeyde biyoloji birikimine sahip öğrencilere kadar herkesin rahatlıkla oynayabileceği şekilde tasarlanmıştır. Temel hedef, oyunu oynadıkça temel anatomi yapılarının daha net bir şekilde öğrenilmesidir. Bu sebeple eğitim veya akademik kaynaklı eğitici ve öğretici bir oyun olma özelliğini taşımaktadır.

Anatomi Oyunu Anatomicus - QR Kodu

Android Anatomi Oyunu Anatomicus QR Kod

Android için Anatomi Oyunu Anatomicus Ekran Görüntüleri

Anatomi Oyunu Anatomicus Resimleri Anatomi Oyunu Anatomicus Resimleri Anatomi Oyunu Anatomicus Resimleri Anatomi Oyunu Anatomicus Resimleri Anatomi Oyunu Anatomicus Resimleri Anatomi Oyunu Anatomicus Resimleri

Android için Anatomi Oyunu Anatomicus Kullanıcı Yorumları

Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2021 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Logo | Bize Ulaşın