Arıkovanı Hakkında
Fiyat:Ücretsiz
Dil:Türkçe
Boyut:22 MB
Gerekli Sürüm:Android 4.4 ve üzeri
Geliştirici:Turktell Bilişim Servisleri A.Ş.
Güncellenme:01.04.2019

Android için Arıkovanı

Arıkovanı, geliştirdiğin teknoloji projesinin hayata geçebilmesi için ihtyaç duyduğun kaynağa, kitlesel fonlama ile ulaşmak için kullanabileceğin bir platformdur.Türkiye'nin teknolojik gelişimine ve sorunlarına yenilikçi çözümler üreten yeni girişimlere katkı sağlamayı hedefleyen bir sosyal girişimdir.

Toplumsal Kaynak Yaratma Nedir?
Girişimin için ihtiyaç duyduğun kaynağa belirli bir kişinin ya da grubun yatırımı ile değil birbiriyle bağlantısı olmayan birçok kişinin irili ufaklı desteği ile ulaşmanı sağlayan imece benzeri bir dayanışma yoludur. Ashoka.
Eğer ihtiyacın olan kaynağı bir kişi, birkaç kurum veya kuruluşun kararını beklemek yerine projene ilgi duyacak bir insan topluluğundan elde etmeyi tercih ediyorsan, Arıkovanı projeni hayata geçirmen için en kolay ve güvenli ortamı sana sunuyor.

Toplumsal Düşünme Nedir?
Toplumsal düşünme ile projen kaynak yaratmaya açılmadan önce Arıkovanı topluluğu tarafından değerlendirilir. Projen ile ilgili aldığın geri dönüşleri projeni geliştirmekte ve ödüllerini güncellemekte kullanabilirsin. Projen değerlendirme aşamasının ardından kaynak yaratmaya açılır.

Arıkovanı Neden Bir Sosyal Girişim?
Sosyal girişimler toplumun önde gelen sorunlarına yenilikçi çözümler getirirler. Tıpkı ticari girişimciler gibi yaklaşımlarında sorun ve fırsatları fark etme, doğru değerlendirme, risk alma ve yenilikçi yollarla çözümleme yollarına gider; kendilerini söz konusu sosyal sorunun çözümüne adarlar. Ashoka.

Arıkovanı da Türkiye'nin teknolojik gelişimine katkı sağlayacak girişimcilerin önündeki engelleri görüyor; en büyük engellerden biri olan kaynak bulmada onlara yardımcı olacak bir platform olmayı hayal ediyor. Bu kapsamda girişimcilere platformunda ilgi duyacak insanlarla bir araya getirmenin yanında onlara Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen şirketlerinden hisse talep etmeden destek sağlıyor aynı zamanda da platform üzerinden sağlanan fonlardan katkı payı, komisyon ve hizmet ücreti gibi ücretler asla talep etmiyor.
Sosyal girişimcilerin bir diğer ortak yaklaşımı, ele aldıkları alanlarda benzer vakaları tek tek düzeltmektense toptan değişim yaratmaları, çözümlerini yaygınlaştırarak uzun vadede sorunun ortadan kaldırılmasını hedeflemeleridir. Ashoka.

Arıkovanı'nın amacı kitlesel fonlamanın Türkiye'de yaygınlaşarak bir kültür haline gelmesi; yenilikçi bir fikri olan her girişimcinin kaynak yaratma kaygısı duymadan çalışmalarına odaklanması.
Arıkovanı.com'un bu hayalinin önündeki engeli kaldıran kurumlar ise Turkcell ve YGA.

Arıkovanı - QR Kodu

Android Arıkovanı QR Kod

Android için Arıkovanı Ekran Görüntüleri

Arıkovanı Resimleri Arıkovanı Resimleri Arıkovanı Resimleri Arıkovanı Resimleri Arıkovanı Resimleri Arıkovanı Resimleri

Android için Arıkovanı Kullanıcı Yorumları

Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2021 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Logo | Bize Ulaşın