Turkcell VINN indir

4 (15 oy)
Lisans: Ücretsiz
Boyut: 922 KB
Ekleyen:
Arayüz: Türkçe
Güncelleme:
Sistem:Windows
Turkcell VINN Ekran Görüntüsü

Windows 8/10 için Turkcell VINN Uygulaması

Turkcell VINN uygulaması sadece içerisinde Turkcell SIM kartı bulunan VINN modemlerle çalışmaktadır. Kullanıcılar modemlerini tablet ya da PC’lerine taktıktan sonra SMS gönderebilirler ya da gelen SMS’leri okuyabilirler. İnternete bağlanmaları durumunda, bağlantı süresini ve o bağlantı süresi boyunca indirilen ve gönderilen veri miktarını görüntüleyebilirler. Hakkında ekranı üzerinde kullandıkları modeme ait teknik bilgilere ulaşabilir, internete bağlı iseler MSISDN (Telefon Numarası) ve kalan paket miktarı ve son kullanım tarihi bilgilerini görüntüleyebilirler.
Bu özelliklere ek olarak kullanıcılar isterse internet bağlantısı kurulurken kullanılan APN (Erişim Noktası Adı) tanımlamaları yapabilirler.

Kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler,
Turkcell VINN Metro, diğer Windows uygulamalarından farklı olarak donanım sürücüsü (device driver) olmaksızın yapılmak zorundadır. Eğer daha önce bilgisayarınıza Turkcell VINN uygulaması indirmemişseniz, önce VINN modem sürücülerini bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir. Bunu, ya bilgisayarınıza sadece sürücü kurulumu yapan uygulamayı (http://trcll.im/VINNDrivers) adresinden yükleyebilir, ya da son Turkcell VINN yazılımını (http://trcll.im/VINN ) adresinden yüklemeniz gerekmektedir.
Daha detaylı bilgi için http://trcll.im/Windows8 dökümanını okumanızı tavsiye ederiz.
Windows 8 işletim sisteminde 2 farklı şekilde VINN modem kullanılarak internete bağlanabilirsiniz. Bunlar
  • Turkcell VINN uygulaması kullanarak,
  • Windows 8 bağlantı sağlayıcı (Native Connection Manager) ile,
Hangi arayüzü kullanıyorsanız, bu bağlantı tipini kullanmanız gerekmektedir. Bu bağlantı şekilleri birbirlerinden bağımsız oldukları ve haberleşemedikleri için, internete bağlı olup olmadıklarından da haberdar değildir. Örneğin, Windows 8 klasik arayüzünü kullanırken ve Turkcell VINN uygulamasıyla internete bağlanmışsanız, Metro arayüzüne geçerseniz, Metro uygulamaları internete bağlanmamış gibi davranabilir. Bu Windows 8 ile gelen bir özellik olup, uygulama geliştirici olarak bu konuda yapabileceğimiz bir şey yoktur.
Yine yukarıda yazan sebepten dolayı, uygulamaların paket kullanım bilgisi, varsa tanımlı kurallar vs farklı bağlantı şekilleri için yanlış sonuç dönebilecektir. Eğer bu bilgilerden yararlanmayı düşünüyorsanız, hep aynı şekilde bağlantı kurmanızı öneririz.

Eğer VINN modeminiz E176g ise, Metro uygulaması ile bu modemi kullanamayacaksınız. Lütfen yeni bir VINN modem kullanınız.
  • Cihaz ve bağlantı durum bilgisi
  • SMS gönderme/alma
  • Cihaz bilgilerinin gösterimi
  • APN konfigürasyonu
Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2024 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Logo | Bize Ulaşın