Lisans: Deneme
Boyut: 6 KB
Ekleyen:
Arayüz: Türkçe
Güncelleme:
Sistem:Windows
Uzman İgu İş Sağlığı Ve Güvenliği Otomasyonu Ekran Görüntüsü

            Uzman İGU Kamu Kurum ve Kuruluşlarının İşyeri Sağlığı ve Güvenliği Birimleri (İSGB), Özel sektörde yer alan Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri (OSGB) ve diğer tüm İş Sağlığı Ve Güvenliği Profesyonellerince kullanılmak üzere tasarımlanmış bir programıdır. 

            Uzman İGU mevzuat gereği uygulanması gereken iş sağlığı ve güvenliği faaliyetleri için İşyerlerine yazılım desteği vermekte olup bu konudaki tüm ihtiyaçları karşılamaktadır. Programın dinamik yapısı ve ARGE çalışmaları doğrultusunda da sabit kalmayıp sürekli güncellenmekte ve gelişmektedir. 

            Programın gerek kurulum gerekse kullanım esnasında 24 saat desteği var. Her aşamada ayrıntılı yardım alabileceğiniz bir ekip ile iletişim halinde tüm işlemlerinizi sorunsuz yapabiliyorsunuz.

 

UZMAN İGU’NUN SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

Mevzuat gereği işyerinde yapılması gereken İş Sağlığı ve Güvenliği Faaliyetleri ile alakalı tüm evrak ve dokümantasyon işlemlerini kolayca gerçekleştirme imkânı vererek, İSG Biriminde görev alacak personel istihdamı, zaman ve iş yükünde tasarruf sağlar. 

 

Birbirine entegre vaziyette çalışan tüm modüllerle ortaya çıkan otokontrol sistem sayesinde, iş takibi esnasında insan faktörüne bağlı olarak ortaya çıkma olasılığı bulunan hata yapma riskini yüksek ölçüde düşürür, bu nedenle de aynı zamanda üçlü yapının (Devlet-İşveren-Çalışan) korunmasına dolaylı olarak katkıda bulunur. 

 

İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında oluşturulan evrakların elektronik ortamda arşivlenerek saklanması ve otomatik olarak yedeklenmesi ile tesise evrak güvenliği sağlar. 

Bulut sistemi sayesinde yazılımın kullanıldığı tüm tesislerdeki İSG faaliyetlerini ve istatistiksel verilerin merkezden izlenmesine olanak vererek İş akışına yüksek oranda hız kazandırır. 

Risk değerlendirmesi modülünün rehberliği ve dinamik yapısı sayesinde işyerlerinin kendi imkânlarına bağlı olarak risk değerlendirmesi yapabilmesine olanak verir bu sayede dışarıdan hizmet satın alımına olan bağımlılığı ortadan kaldırarak giderleri büyük miktarlarda düşürür ve bütçe tasarrufu sağlar. 

Yazılım işyerinde mevcut iş ekipmanlarının periyodik kontrollerini otomatik olarak takip eder, periyodik kontrol süresi dolan iş ekipmanları için otomatik olarak kullanıcılarına uyarı verir, insan faktöründe mevcut “unutma” ya da “ihmal” gibi hata olasılıklarını düşürür ve vakit kaybetmeden kontrollerin yenilenmesini sağlar. 

“Çalışanların Periyodik Sağlık Muayenesi” ve “Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri” gibi iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerinin uygulamaları sırasında ortaya çıkabilecek gözden kaçırma, güncellememe vb. hata olasılıklarını bertaraf ederek işveren ve çalışanların güvenliğine katkıda bulunur.   

 

Gereklilikler: Net Framework 4
Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2018 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Reklam | Logo | Bize Ulaşın