Lisans: Ücretsiz
Boyut: 5.2 MB
Ekleyen:
Arayüz: Türkçe
Güncelleme:
Sistem:Windows
Virüs Tarama: 0 / 16
Windows 8 Yükseltme Yardımcısı Ekran Görüntüsü

Yükseltme Yardımcısı genel olarak dört işlem yapar:

  • Donanımınızın, uygulamalarınızın ve bağlı aygıtlarınızın Windows 8 ile çalışıp çalışmayacağını denetler. Yükseltme Yardımcısı'nı çalıştırmadan önce bilgisayarınızla çalışmanız gereken yazıcı ve monitör gibi tüm çevre aygıtlarının bilgisayarınıza bağlı ve etkin olduğundan emin olun. Yükseltme Yardımcısı, bilgisayarı donanımınızın CPU hızı, PAE, NX ve SSE2, RAM boyutu ve sabit disk kapasitesi gibi özelliklerine bakarak bilgisayarınıza yüklemeye yönelik Windows 8 sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını denetler. Ayrıca o anda yüklü olan uygulama ve aygıtların uyumluluğunu denetler. 
  • Uyumluluk rapor sağlar. Windows 8 genellikle Windows 7 ile çalışan uygulamalarla çalışır, ancak bazı durumlarda ürünün güncelleştirilmesi veya yükseltme sonrasında ürünü kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekebilir. Uygulama raporu, Windows 8 ile çalışan ve çalışmayan uygulamalarınızı ve aygıtlarınızı ve yükseltme yapmanızdan sonra bunları tekrar çalıştırmak için yapabileceklerinizi listeler. Bazı uygulamalarınız ve aygıtlarınız listede yoksa, bunun nedeni henüz o ürünle ilgili uyumluluk bilgisine sahip olmamamız olabilir. Belirli ürünler hakkında daha fazla bilgi için Windows Uyumluluk Merkezi'ni denetleyin veya ürün üreticisiyle iletişim kurun. Uyumluluk raporunu daha sonra kullanmak üzere kaydedebilir veya yazdırabilirsiniz. Yükseltme sırasında "hiçbir şeyi saklama" seçeneğini belirlemezseniz, raporu yükseltme sonrasında masaüstünüzde bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. Uygulama ve aygıtlarınızı Windows 8'de çalıştırın.
  • Bilgisayarınızın belirli Windows 8 özelliklerini destekleyip desteklemediğini denetler. Özellikle: Windows Mağazası, tutturma, güvenli önyükleme ve çok noktalı dokunma. Bilgisayarınız bu özelliklerden en az birini desteklemiyorsa bir uyarı görürsünüz. Windows 8'i yine de yükleyebilirsiniz, ancak belirli özellikleri kullanamazsınız.
  • Windows 8 satın alma, indirme ve yükleme seçeneği sunar. Bilgisayarınız çalışmaya hazırsa, Yükseltme Yardımcısı hangi sürümü satın alacağınıza ilişkin bir öneri sunar ve yükseltme adımlarında size eşlik eder.

Windows 8'e yükseltme yapmadan önce Windows 8 Yükseltme Yardımcısı'nı çalıştırmanız önerilir. Geçerli bilgisayarınızın Windows 8 için hazır olup olmadığı denetlenir ve ardından Windows 8 satın almanız, indirmeniz ve yüklemeniz için bir uyumluluk rapor ve isteğe bağlı adımlar verilir.

Önemli Notlar: Yükseltme Yardımcısı'nı Windows 8 satın almadan veya yüklemeden çalıştırabilirsiniz.
Yazıcı veya monitör gibi çevre aygıtlarınızın Windows 8 ile çalışıp çalışmayacağını denetlemek için, Yükseltme Yardımcısı'nı çalıştırmadan önce bu aygıtların bilgisayarınıza takılı ve bağlı olduğundan emin olun.
Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2024 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Logo | Bize Ulaşın