Prime World kayıt ol Prime World giriş
Fortnite oyunu oynaFortnite Shakes & Fidget oyunu oynaShakes & Fidget Goodgame Empire: World War III oyunu oynaGoodgame Empire: World War III Big Farm oyunu oynaBig Farm World of Warships oyunu oynaWorld of Warships Legends of Honor oyunu oynaLegends of Honor World of Tanks oyunu oynaWorld of Tanks Goodgame Gangster oyunu oynaGoodgame Gangster Goodgame Empire oyunu oynaGoodgame Empire Fishao oyunu oynaFishao
Etiketler: Prime World kayıt ol, Prime World oyna, Prime World video, Prime World üye ol, Prime World nasıl oynanır, Prime World kaydol, Prime World Türkiye, Prime World tr, Prime World online, Prime World rehberi, Prime World genel bilgiler, Prime World bilgi, Prime World resimleri, Prime World trailer

Eklenme Tarihi: 18.07.2013 Oyun tanıtımına geri dön »

Oyunumuzda Herkesin Yeri Hazır

Prime World son dönemin popüler oyunlarından biri olarak çıkışını sürdürüyor. Türk oyuncu sayısı her geçen gün artan oyuna sürekli yeni özellikler ekleniyor. Prime World geçtiğimiz aylarda yapılan E3 etkinliğinde büyük ilgi gördü. Oyunun, diğer MOBA’lardan farklı olan kale ve yetenek geliştirme özellikleri dikkat çekiyor. Oyunculara kahramanlarını istedikleri gibi modifiye etme imkanı sunan Prime World hakkında, oyunun geliştiricileriyle konuştuk. Yapımcı Nival şirketinin Oyun Operasyon Departman Lideri Ivan Spijarskiy sorularımızı yanıtladı.

Prime World’ü nasıl anlatırsınız? Oyunun özellikleri hakkında oyunculara neler söyleyebilirsiniz?

Ivan: Prime World’ü kesinlikle çekişmeli bir RPG olarak görüyorum. Bu tür çekişmeli oyunlar Guild Wars ile başlamıştı ve GW kabaca aynı sisteme sahipti. Bu sistem RPG’ler için popüler bir oyun modeli olmayı sürdürdü ve hem PVE haritalarının hem de PVP arenalarının olduğu bir sisteme dönüştü. Prime World, PVP’ye çok daha yakın ama biz PVE’cileri sevindirecek adımlar da attık. PVE oyuncuları için neler geliştirdiğimizin detaylarını burada bulabilirsiniz. MOBA bizim en popüler haritalarımızdan biri, ancak biz her zaman bir RPG’ydik ve hep öyle kalacağız.

Prime World’ün mekaniklerini anlatabilir misiniz?

Ivan: Oyuna, çağlar boyunca savaşmakta olan iki büyük ulustan birinde, kendi kalesi olan bir Lord veya Lady olarak başlıyorsunuz. Bu iki ulus, Doklar ve Adorniyalılar. İki ulus arasında süregelen savaşın sebebi, Prime isimli büyülü bir madde ve bu madde hayvanlar da dahil olmak üzere farklı şeylere değişik özellikler katıyor. Prime, çok uzun zaman önce daha iki ulus birbiriyle barış halindeyken gerçekleşmiş büyük yıkımların sonucunda ortaya çıkmıştı. Oyuna başladıktan sonra Lord veya Lady olarak kalenizi ve ordunuzu inşa etmeye başlayacaksınız. Kahramanlarınız, Prime ile etkileşime girerek yaratılmış varlıklardan oluşuyor. Ölümsüzler, ancak savaşta ölürlerse dirilmeleri biraz zaman alabilir. Prime World’de temel olarak kalenizi kontrol ediyorsunuz, kahramanları geliştiriyorsunuz ve birçok savaş meydanında diğer Lord’lar ve Lady’lerle çarpışıyorsunuz.

Prime World’ü aynı türdeki diğer oyunlardan farklı kılan temel özellik nedir?

Ivan: Ben bu oyun türünün çok nadir olduğunu düşünüyorum. Prime World için kabaca “değişik bir şeyiz” diyebilirim. Diğer oyunlarla karşılaştırmamıza imkan yok.

Oyuncuların kendi kalesini geliştirebilme özelliği, Prime World’ün türe getirdiği yenilik olarak kabul ediliyor. Oyuncu açısından avantajları nedir?

Ivan: Kale, kahramanların gelişimi için gerçekten de çok önemli. İhtiyacınız olan her şeyi oyun içinde bir bina bile yapmadan elde edebilirsiniz. Ancak güçlü bir kaleye sahip olmak size çok avantaj kazandırır. Kale, kahramanların geliştirilmesinde ve alınmasında gerekli olan tüm kaynakları üretebilir. Bu da oyunda her şeyin daha kolay ve hızlı olmasını sağlar. Daha kolay gelişirsiniz. Sonuçta istediğinizden çok daha fazla kahramanınız olacak ve bu da size büyük stratejik avantaj sağlayacak.

Her oyuncunun oyun tarzı farklıdır. Kimisi okçu sever, kimisi büyücü. Prime World’deki sınıflar hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Ivan: Farklı oyun tarzlarına hitap eden sınıflarımız var. Ancak Prime World’ün temel özelliği, kahraman geliştirmek. Yani piyasadaki oyunların çoğu eşya kasmak üzerine kuruluyken biz farklı bir yol izledik. Kahramanlarınızın özelliklerini değiştirip geliştirebiliyorsunuz. Yetenek slotlarınızın çokluğu sayesinde kahramanınızı istediğiniz gibi modifiye edebilirsiniz. Sağlam bir dövüşçüye iyileştirme yeteneği mi vermek istiyorsunuz? Sorun değil. Bir okçunun daha çok sağlığı olmasını mı istiyorsunuz? O da sorun değil. Büyücünüzün diğer oyunlardaki kırılgan büyücülere benzememesini, sağlam bir savaşçı mı olmasını istiyorsunuz? Şey… Aslında bunu da yapabiliriz! 

"Casual" ve "hardcore" oyuncular arasındaki dengeyi nasıl sağlıyorsunuz? Her gün oynamayan birinin Prime World’de yeri var mıdır, yoksa geride mi kalır?

Ivan: Her gün oynamayan, hatta haftada 1 oynayan bir oyuncunun bile Prime World’de yeri vardır, geleceği sağlamdır. Aradaki dengeyi kurmak için, oyuncuların RPG olayına fazla girmelerine gerek olmadan kurup geliştirebilecekleri bir kale sistemi kurduk. Sınırlı zamanı olan oyuncuların her gün oynayanlarla başa baş mücadele edebilmesi için fırsatlar yarattık. Her gün oynamasanız bile kalenizi geliştirebilir ve kuvvetli bir ekonomiye sahip olabilirsiniz. 

Prime World Özel Röportaj Haberi Yorumları:

Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2021 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Logo | Bize Ulaşın