Lisans: Ücretsiz
Boyut: 1.11 GB
Ekleyen:
Arayüz: İngilizce
Güncelleme:
Sistem:Windows
Adobe DNG Converter Ekran Görüntüsü

Adobe DNG Converter: Digital Negative (DNG) Çevirici

Adobe DNG Converter, dijital kameralarındaki RAW dosya biçimini açık kaynak ve daha yaygın olan Digital Negative (DNG) formatına dönüştüren ücretsiz bir programdır.

Digital Negative (DNG) nedir?
Raw dosya formatları, yaratıcı profesyonellere daha fazla yaratıcılık kontrolü sağladığı için dijital fotoğrafçılık iş akışlarında son derece yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak fotoğraf makineleri, teknik özellikleri açıkça belirtilmeyen birçok farklı raw formatı kullanabildiği için her raw dosyası çoğu yazılım uygulaması tarafından okunamayabilir. Sonuç olarak, bu özel raw dosyalarının uzun vadeli arşiv çözümü olarak kullanılması risklidir. Bu dosyaları karmaşık iş akışları arasında paylaşmak ise daha bile sorunlu olabilir.

Bu sorunun çözümü, dijital fotoğraf makineleri tarafından oluşturulan raw dosyalar için genel kullanıma açık bir arşiv formatı olan Digital Negative (DNG) formatıdır. Her bir fotoğraf makinesi modeli tarafından oluşturulan raw dosyalarının açık bir standardının bulunmamasına çözüm getiren DNG, fotoğrafçıların dosyalarına gelecekte de erişebilmelerini sağlar.

Apple ve Google gibi yüzlerce yazılım üreticisi DNG desteği geliştirmiştir. Bunun yanı sıra, Leica, Casio, Ricoh, Samsung ve Pentax gibi tanınmış fotoğraf makinesi üreticileri, doğrudan DNG desteği sağlayan fotoğraf makinelerini piyasaya sürmüşlerdir.

Digital Negative Teknik Özelliklerine ek olarak, Adobe, bugünün popüler fotoğraf makinelerinden raw dosyaları kolayca çeviren ücretsiz Adobe DNG Converter uygulamasını sunmaktadır. DNG, Photoshop CS - CS6 sürümleri, Photoshop Elements 3 - Photoshop Elements 10 sürümleri ve tüm Photoshop Lightroom sürümlerinde desteklenmektedir.

Desteklediği Kamera Modelleri:
Canon:
· Canon EOS 6D
· Canon PowerShot G15
· Canon PowerShot SX50 HS
· Canon PowerShot S110

Casio:
· Casio Exilim EX-ZR1000
· Casio Exilim EX-FC300S

Leica:
· Leica M-E

Nikon:
· Nikon 1 V2
· Nikon D5200
· Nikon D600

Olympus:
· Olympus PEN E-PL5
· Olympus PEN E-PM2
· Olympus STYLUS XZ-2 iHS

Panasonic:
· Panasonic DMC-GH3

Pentax:
· Pentax K-5 II
· Pentax K-5 IIs
· Pentax Q10

Sony:
· Sony DSC-RX1
· Sony NEX-VG30
· Sony NEX-VG900

Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2024 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Logo | Bize Ulaşın