Lisans: Deneme
Boyut: 2.5 MB
Ekleyen:
Arayüz: Türkçe
Güncelleme:
Sistem:Windows
AGSoft Okul Aidat Takip ve İşletme Defteri Programı Ekran Görüntüsü

ÖZET:AGSoft Okul Aidat Takip ve İşletme Defteri Programı okulların öğrenci aidatların kolay bir şekilde takibini yapabilmesi ve tutması gereken işletme defterinin detaylı olarak takibi amacıyla hazırlanmıştır.

PROGRAMIN İŞLEYİŞİ:

1.Gider Girişleri:

.İşletme defterine bağlı olarak yapılan gider, masraflar ve stok alımlarının girildiği bölüm. Bu bölüme giriş yaparken gider ve masraflarlar programın "Gider Türleri Girişi" bölümünden düzenlenerek gruplandırılabilir, stoklar da "Stok Türleri Girişi" bölümünden, mal ve hizmet alımı yapılan firmalar da "Satıcı Firma Bilgileri Girişi" bölünden detaylandırılabilir.

Girişler en üstte yer alan iki tarih arasına yapılabilir. Farklı tarihlere giriş yapmak için bu tarihlerin değiştirilmesi gerekmektedir.

2.Gelir Girişleri:

.İşletme defterine bağlı olarak yapılan gelirlerin girildiği bölüm. Bu bölüme giriş yaparken gelirler programın "Gelir Türleri Girişi" bölümünden düzenlenerek gruplandırılabilir, geliri oluşturan unsur örenci ise kayıtlı öğrenci listesinden alınır.

Girişler en üstte yer alan iki tarih arasına yapılabilir. Farklı tarihlere giriş yapmak için bu tarihlerin değiştirilmesi gerekmektedir.

3.Öğrenci Giriş ve Değişiklik:

.Öğrenci bilgilerinin takip edildiği bölümdür. Bu bölüm ile öğrenci bilgileri girilir ve düzenlenir. Ayrıca hızlı öğrenci girişi için "Hızlı Öğrenci Girişi" bölümü kullanılır. Excelden öğrenci bilgilerinin programa aktarılması içinde "Excelden Öğrenci Kaydı Aktarma" bölümü kullanılır.

4.Borç Alacak Toplu Giriş:

.Bu bölüm ile öğrencilere hızlı bir şekilde borç alacak tutarı girilir. Tek tek aidat ve tahsilat ve ödeme tutarları bu bölümden girilir. Toplu aidat girişi için "Aidat Aktarma İşlemleri" bölümü kullanılır.

5.Okul Bilgileri Girişi:

.Bu bölümden programın kullanıldığı okulun bilgileri girilir.

6.Satıcı Firma Bilgileri Girişi:

.Bu bölümde gider işlemleri esnasında mal ve hizmet satın alınan firmaların cari hesap bilgileri girişi yapılarak borç alacak durumu takip edilebilir.

7.Gider Türleri Girişi:

.İşletme defterine girişi yapılan gider ve masrafların gruplandırılması amacıyla gider türü girişinin yapıldığı bölümdür.

8.Stok Türleri Girişi:

.İşletme defterine girişi yapılan stokların gruplandırılması amacıyla stok türü girişinin yapıldığı bölümdür.

9.Gelir Türleri Girişi:

.İşletme defterine girişi yapılan gelirlerin gruplandırılması amacıyla gelir türü girişinin yapıldığı bölümdür.

10.Aidat Aktarma İşlemleri:

.Öğrencilere toplu olarak aidat aktarma işleminin yapıldığı bölümdür. Bu bölümde ilk önce aidat taksitlendirilmesi yapılır ve sonra aktarma işlemine geçilir. Öğrencilere iskonto uygulanacaksa öğrenci girişi esnasında iskonto oranı yazılmalıdır.

11.Banka Listesi Aktar:

.Bankadan öğrencilerin yapmış olduğu ödemelerin, bankadan alınan ödeme listesinden toplu aktarma için kullanılır. bu bölümü kullanmadan önce banka listenizin uyumlu olup olmadığını ödeme listenizi maille göndererek bilgi almanız gerekmektedir.

12.Öğrenci Hızlı Giriş:

.Öğrenci bilgilerinin hızlı girişi için kullanılır. Excelden öğrenci bilgilerinin programa aktarılması içinde "Excelden Öğrenci Kaydı Aktarma" bölümü kullanılır.

13.İşletme Gelir Gider Raporları:

.İşletme gelir ve gider girişleri ile girilen değerlerin Gelir ve Gider türü ile gruplandırılarak raporlarının alındığı bölümdür.

14.Kayıtlı Öğrenci Listeleri:

.Programa girilmiş öğrencilerin raporlandığı bölümdür. Ayrıca "Gelir Girişi" bölümünde öğrenci seçimi esnasında çıkan penceredir.

15.Aidat Takip Raporları:

.Öğrencilerin aidatlarının toplu ve detaylı olarak takip edildiği bölümdür. Bu bölümden rapor üste yer alan tarihe göre rapor verir. Bu tarih sonrası aidat borcunu ve ödemesini vermez. Sonraki ödeme ve tahsilatı görmek için tarihin değiştirilmesi gerekmektedir.

16.Excelden Öğrenci Aktarma:

.Öğrenci bilgilerinin Excelden programa aktarılması için bu bölüm kullanılır.

17.İşletme Yılı Girişi ve Değişiklik:

.İşletme defterinin dönemi ve yılı girilir.

18.Aidat Dönem Girişi ve Değişiklik:

.Aidat dönemi girişi yapılır.

Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2024 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Logo | Bize Ulaşın