aria2 indir

4 (4 oy)
Lisans: Ücretsiz
Boyut: 2.4 MB
Ekleyen:
Arayüz: İngilizce
Güncelleme:
Sistem:Windows
Virüs Tarama: 0 / 15
aria2 Ekran Görüntüsü

Dosya İndirme Yöneticisi/Hızlandırıcısı

aria2 hafif, çok protokollu ve çoklu kaynak komut satırı indirme yardımcı programıdır. HTTP / HTTPS, FTP, SFTP, BitTorrent ve Metalink'i destekler. Aria2, dahili JSON-RPC ve XML-RPC arabirimleri aracılığıyla manipüle edilebilir.

Çeşitli kaynaklardan dosya indirmek, tüm kullanıcılar için çok yaygın bir etkinliktir ve bu amaçla kullanılan araçlar da oldukça çeşitlidir. Web tarayıcılarının performansından özellikle de yerleşik downloader'dan memnun olmayan kullanıcılar bu göreve ayrılmış bağımsız bir yardımcı program denemek isteyebilirler.

Verilerin aktarılması için kullanılan dosya veya protokol türüne bağlı olarak, bir veya daha fazlasını işleyebilen, hatta uzantı veya yöntem ne olursa olsun herhangi bir dosyayı almaya çalışan birkaç kategori uygulaması vardır. Bu işlevi gerçekleştiren programlardan biri de aria2'dir.

Herhangi bir şekilde kurulup yapılandırılmaya gerek kalmadan kutudan çıkmaya hazır, bu yazılım çözümü biraz özel, çünkü grafik arayüzü yok ve yalnızca komut satırı üzerinden çalıştırılabilir.

Bu araçla ilgili en iyi şey, kullanıcıların verileri bir anda ve birkaç protokol aracılığıyla birkaç bağlantı yoluyla aktarabilmesidir. Böylece aria2, HTTP ve HTTPS, FTP ve BitTorrent ve Metalink standartlarıyla uyumludur.

Daha çok, bir kerede bir veya daha fazla dosya indirirken, uygulama mevcut en iyi hızı sağlamak ve indirme işlemi tamamlanıncaya kadar bekleme süresini azaltmak için bant genişliğini en iyi şekilde kullanmaya çalışacaktır.

Komut satırı kullanımı, uygun komutların ve parametrelerin kullanılması şartıyla oldukça kolaydır. Bu bağlamda, seçeneklerin ve kullanımlarının ayrıntılarını veren yerleşik yardım sistemine daha yakından bir göz atmaya değer. 
Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2024 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Logo | Bize Ulaşın