İmzager MİM indir

3 (20 oy)
Lisans: Ücretsiz
Boyut: 52.4 MB
Ekleyen:
Arayüz: Türkçe
Güncelleme:
Sistem:Windows
İmzager MİM Ekran Görüntüsü

Bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte kurum ve kuruluşlar iş süreçlerini elektronik ortama taşımakta ve kağıt kullanımı gün geçtikçe azalmaktadır. Islak imzanın yerini alan elektronik imza kullanımı bu sürecin önünü açan en önemli teknolojilerden biridir. Bu sayede dokümanlar elektronik ortamda imzalanabilmekte ve orjinalliğini koruyarak saklanabilmektedir. Günümüzde elektronik imza uluslararası standartlar ile tanımlanmış ve kanuni olarak da geçerlilik kazanmış bir güvenlik aracı haline gelmiştir. Elektronik imzanın ıslak imzanın yerini alması ve kanuni geçerliliği olması doğru bir şekilde oluşturulmuş olmasına ve tanımlanmış bu standartlara uyumluluğuna bağlıdır.Oldukça detaylı tanımlanmış ve sürekli değişim gösteren e-imza standartlarının takibi son kullanıcı için yerine getirilmesi zor ve zaman alıcı bir süreçtir. Dolayısıyla kullanıcıyı bu süreçten kurtaran basit  ve standartlarla uyumlu  bir elektronik imzalı doküman oluşturma ve doğrulama aracı  önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Ayrıca kamu kurumlarının kendi aralarında elektronik imzalı olarak yazışmasını destekleyen Elektronik Yazışma(E-Yazışma) paket standardı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Dolayısıyla bu paketi oluşturma ve doğrulama aracı ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

İmzager uygulaması elektronik imza oluşturulmasını, mevcut elektronik imzalı dokümanlardaki imzaların görüntülenmesini, imza eklenmesi ve imzaların yönetilmesini sağlayan yardımcı bir uygulamadır. İmzager uygulaması kurumsal kullanımdan ziyade, elektronik imza uygulamaları geliştiren yazılımcılara yönelik geliştirilmiştir. 

Güvenlik İhtiyaçları

  • Elektronik ortamdaki belgelerin basit ve gelişmiş imza formatlarında imzalanması
  • Elektronik imzalı dokümanların imzalarının görüntülenmesi ve dogrulanabilmesi
  • Kolayca kurulabilme ve yönetilebilme
  • Üst düzey güvenlik için akıllı kart ve çubuk kullanabilme
  • Güvenlik altyapısıyla uyum içinde çalışma
  • Çeşitli imzalama standartlarını destekleme ( E-Yazışma, CAdES, XAdES ve PAdES)

İmzager E-İmza Çözümü

İmzager uygulaması her türlü elektronik belgenin ETSI TS 101 733 CADES ve ETSI TS 101 903 XADES standartlarında tanımlı basit ve gelişmiş imza formatlarında imzalanmasını ve imzalı dokümanların imza bilgilerinin görüntülenip doğrulanabilmelerini sağlar. Ek olarak E-Yazışma sürüm 1.0 paket yapısında imza oluşturma ve imza görüntüleme destegi ve ETSI TS 102 778 PAdES standardında basit ve zaman damgalı imza oluşturabilmeyi saglar.

Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2024 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Logo | Bize Ulaşın