Monochroma indir

4 (34 oy)
Lisans: Demo
Boyut: 1.31 GB
Ekleyen:
Arayüz: Türkçe
Güncelleme:
Sistem:Windows
Monochroma Ekran Görüntüsü
Türk oyun ekibi Nowhere Studios'dan, çocuk olmak ve bir kardeş sahibi olmak üzerine 1950’lerin ürpertici bir distopyasında geçen sinematik puzzle platform oyunu.

Monochroma tamamı Türkiye’de üretilmiş bir sinematik puzzle platform oyunu. Monochroma, çocuk olmak, size ihtiyacı olan küçük bir kardeş ile büyümek, endüstriyel-simyanın geliştiği bir dünyada engellerle karşılaşmak ve bulmacalar çözmek üzerine bir oyun.

Monochroma Limbo ve Ico’nun bir araya gelmiş hali. Ancak sadece bu iki oyunu başarılı bir şekilde birleştirmekle kalmıyor ayrıca oynayanlara görsel, entellektüel ve duygusal bir tecrübe sunuyor. Intro ve ara-sahne videolarıyla ya da abartılı seslendirmelerle göz boyamaya çalışmak yerine, bulmacaları ve oyun içi görselleriyle kendini gösteriyor. Monocroma gerçekçi mekanları, tutarlı ve gerçekçi fizikle çalışan bulmacalar ve sürekli değişen kasvetli atmosferiyle sizleri saatlerce bilgisayar başına hapsedecek.

Monochroma bağımsız oyun geliştiricileri, sanatçılar ve müzisyenlerden oluşmuş, İstanbul’da bulunan bir oyun firması Nowhere Studios’un yapımı. Monochroma’nın müziklerini tüm dünyada saykodelik rock’a yön veren yerli müzik grubu Gevende yapıyor. El işi kesilmiş görsellerini ve tanıtım videolarını ise bol ödüllü yerli tasarım stüdyosu LOV B&D üretiyor.

Monochroma bulmacalarının ortama yedirilmesiyle daha gerçekçi bir tarz yakalıyor. Ayrıca çok tutarlı fizik motoru sayesinde itme, çekme, kayma, zıplama, ipte yürüme, sallanma gibi aksiyonlar tamamen gerçekçi bir his veriyor.

Monochroma hikaye anlatımıyla da farklılık sergiliyor. Oyunda hiçbir ara sahne, anlatım, yazı ya da söz bulunmuyor. Oyun tüm hikayesini sadece siyah-beyaz ve yer yer kırmızıdan oluşan görselleriyle anlatıyor. Sonuç olarak oyunun hikayesi, dil gözetmeksizin tüm dünyadaki oyuncular tarafından anlaşılır bir hal alıyor.

Oyun 1950’lerde alternatif bir dünyada bir çocuğun ve küçük kardeşinin devasa bir robot şirketine karşı verdikleri mücadeleyi konu alıyor. Küçük kardeşin sakatlanmasının ardından eve dönmeye çalışırken bir fırtınaya yakalanan çocuklar, bir deponun içinde bu şirketle ilgili inanılmaz bir kötülüğe tanık olurlar.

Fırtınaya tutulmuş, zayıf, savunmasız ve sakatlanmış bu çocukların ellerindeki tek şey cesaretleri ve zekalarıdır.

Monochroma’nın oynanışı iki kardeş arasındaki bağ ve fedakarlık üstüne kurulu. Küçük kardeşin oyunun hemen başında sakatlanmasının ardından, büyük kardeşi oynayacaksınız ve ilerlemek için onu sırtınızda taşımak zorundasınız. Kardeşinizi taşırken yükseğe zıplayamıyor ve hızlı koşamıyorsunuz. Öte yandan, bulmacaların çoğunu çözebilmek için kardeşinizi yere bırakmak zorundasınız ancak bunu sadece aydınlık alanlarda yapabilirsiniz çünkü bir çok küçük çocuk gibi kardeşiniz de karanlıktan korkuyor.

Oyunda iki kardeşin de hayatta kalması gerekiyor ama üzülmeyin eğer bir şeyler ters giderse, her bulmacanın başında otomatik kayıt eden checkpoint sistemi işleri kolaylaştırıyor.

Monochroma’nın oynanışı daha çok bulmaca çözmek üstüne ancak bolca aksiyon sahnesi ve keşif imkanı da var. Oyunun tamamı ortalama bir oyuncu için 6 saat sürüyor ve 60’ın üstünde özgün bulmacayla karşılaşıyorsunuz ayrıca daha fazlasını isteyenler için oyunun içinde gizli yerlere çiçekler yerleştirdik ve bunları bulmak sadece bulmacaları çözmekten daha zor.
Önemli Notlar:

STEAM LİNKİDİR. İNDİREBİLMEK İÇİN STEAM KURULU OLMASI GEREKİR.

Gereklilikler: Bu oyunu çalıştırabilmek için bilgisayarınızda Steam uygulaması yüklü olmalıdır. Aksi halde bağlantı çalışmayacaktır. Steam yüklemek için buraya tıklayın.

Monochroma Videoları

Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2024 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Logo | Bize Ulaşın