Lisans: Deneme
Boyut: 9.5 MB
Ekleyen:
Arayüz: Türkçe
Güncelleme:
Sistem:Windows
Virüs Tarama: 0 / 18
Soft-Ge Kütüphane Programı Ekran Görüntüsü
Özellikle okul kütüphaneleri başta olmak üzere, halk, üniversite kütüphaneleri için de etkili bir çözüm sunar. Detaylı raporlama özellikleri barkod desteği mevcuttur.

Program Özellikleri:
- Excel' den kitap ve üye alma, tüm listeleri Excel' e aktarma
- Barkod okuma/yazdırma - üye kimlik kartı
- Üye fotoğraf(webcam destekli)
- İnternetten otomatik güncelleme
- Kitap Kayıtlarını tutma Aynı kitabı alt sıra numarası ile bir defa kaydetme.

Bu sayede aynı isimde birden fazla kitap varsa kitap bilgileri bir defa yazılır. Diğer kitaplar ise alt sıra numarası verilmek koşuluyla tekrar girilmesine gerek kalmaz. alt sıra numaraları girerken ise otomatik giriş özelliği sunmaktadır. Kitapların ödünç verilip verilemeyeceği, fotokopi için verilip verilemeyeceği ve VIP olarak tanımlanan üyelerden başka üyelere verilip verilmeyeceği ayarlanabilmektedir.

- Üye Kayıtlarını tutma
- Kütüphaneye kayıtlı üyelerin bilgilerini tutma, üyeleri sınıf veya gruplara ayırma, üyeliklerini verilen tarihte otomatik pasif hale getirme, istenilen zamanda açıp kapatabilme veya gecikme bedellerinden kaynaklanan sebeplerden üyeliğini kilitleme işlemleri yapılmaktadır.
- Ödünç Verme
- Sisteme kayıtlı kitaplar üyelere ödünç verilmektedir. Ödünç verme işleminde işlemi yapan kullanıcıya ait bilgilerde tutulmaktadır. Böylece program kullanıcılarının işlemleri takip edilebilmektedir.
- Kitap Alma Ödünç verilen kitabın geri alınması. Geri alma işelminde işlemi yapan kullanıcıya ait bilgilerde tutulmakdadır. Böylece program kullanıcılarının işelm leri takip edilebilmektedir.
- Kitap Arama Kütüphanedeki kitapların kitap adı,yazarı,yayınevi, içeriği gibi bilgilerinden sorgulayarak kitabın kütüphendeki yerini bulabilme özelliğidir.
- Kullanıcı Kayıt Program kullanıcılarını yetkilendirme sistemine dayalı olarak belirleyebilme özelliğidir.
- Ayarlar Özelleştirilebilir ayarlar sayesinde VIP ayrıcalıkları, gecikme bedeli uygulamaları gibi özellikler ayarlanabilmektedir.
- Yedekleme Verilerinizin güvenliği için otomatik yedekleme özelliği içermektedir. - Kasa Üyelerin gecikme bedellerinin tahsilatını bir kasada tutar ve program yöneticileri tarafından kullanılabilir.
- Raporlama
- Kitap Listesi
- Tüm kitaplar, geciken, okunan ve en fazla okunan kitaplar,istatistikler ve daha birçok rapor basitçe listelenerek yazdırılabilmektedir. - Gecikme Listesi Elindeki kitapları geciktiren kullanıcılar gösterilir ve yazdırılabilmektedir.
- İade Edilmeyen Kitaplar Listesi Elindeki kitapları getirmeyen kullanıcılar gösterilir ve yazdırılabilmektedir.
- Okunanlar Listesi Üyelerin elinde okunmakta olan kitaplar listelenir ve yazdırılabilir.
- En Fazla Okunanlar Üyeler tarafından en fazla tercih edilen kitaplar listelenir.
- Kitap İnceleme Kitap ile ilgili kimlerin ne zaman ödünç aldığı bilgilerini gösterir.
- Üye İnceleme Üyenin kitap okuma geçmişiyle ilgili bilgiler gösterilir.
- Üye Lisyesi Üye listesi, kitap okuyan üye listesi ve en fazla okuyan üye listeleri gösterilerek yazıcıdan yazdırılabilmektedir.
- Kasa Listesi Gecikme bedelleri veya geri ödemeler gibi işlemlerin takibinin yapıldığı ve raporlanması yapılabilmektedir.
- Toplu Kitap Güncelleme Ortak bilgiler içeren kitapların bilgilerini hızlıca düzenleme. (Örneğin seçilen kitapların ödünç verilip verilemeyeceği gibi)
- Toplu Üye Güncelleme Seçilen üyelerin bilgilerindeki ortak özellikleri hızlıca düzenleyebilme.
- Toplu Üye Güncelleme(Grup/Sınıf)
- Sınıf Atlatma: Sene sonu geldiğinde öğrencileri bir üst sınıfa otomatik aktarma Sınıf /Grup bazına üye bilgilerini toplu güncelleme(aktif/Pasif yapma, üsyelik üsresi ayarlama vb)
- İşlem Raporları Günlük işlem raporlarını tutabilme ve yazdırabilme.

Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi - Microsoft Windows XP Professional , Microsoft Windows XP Home Edition ve Tüm Windows Vista ve Windows 7 Sürümleri

Minimum Konfigürasyon:
İşletim Sistemini Çalıştırabileceğiniz Tüm Bilgisayarlarda rahatlıkla çalışabilir. Programda kurumunuza uygun değişiklikler yaptırabilirsiniz. Bunun için iletişim kurunuz.
Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2024 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Logo | Bize Ulaşın