Lisans: Deneme
Boyut: 20.5 MB
Ekleyen:
Arayüz: Türkçe
Güncelleme:
Sistem:Windows
Tusunami Kütüphane Programı Ekran Görüntüsü
Kütüphane Programı Gelişmiş ve Kolay kullanımlı Birinci sürümden sonra geri bildirimlerle oluşturulan yeni kütüphane programı çok daha gelişmiş özelliklere sahip. SMS gönderme, kasa sistemi, gelişmiş uyarılar, barkod sistemi, hızlı ve kolay kullanım, otomatik yedekleme, küçük boyutlu veritabanı, raporlama sistemi, sınıf yükseltip düşürme gibi başlıca özelliklere sahip. Ayrıca bir kütüphane programında olması gereken tüm özellikler bulunuyor. Olmasını istediğiniz özellikleri ise en geç bir hafta içerisinde bildirimleriniz doğrultusunda ekliyoruz.
Kütüphane programı milli eğitim bakanlığı kütüphane yönetmeliğine ve z-kütüphanelere de uygundur.

Kütüphane Programı Özellikleri

BARKOD SİSTEMİ

Sanırım en çok istenen özellik buydu. Artık barkod okuyucunuzu kullanıp barkodlarınızı hemen ekleyebilir. Kitap alış verişinde barkodu okutup anında işlem yapabilirsiniz. Ayrıca size bir sürprizimiz de var! Eğer internetiniz varsa ve sunucularımız da da o kitabın barkodu kayıtlıysa anında tüm bilgiler kendi kendine doldurulacak.

HAZIR YAZARLAR, KİTAPLAR VE YAYINEVLERİ

Bir önceki programımızda çok beğenilen bir özelliği geliştirmemiz gerektiği kanısına vardık ve sunucularımızda barkod ile bulamadığınız kitaplar olabilir diye veritabanınıza ilk kurulumda: 1000 adet hazır kitap (en çok okunanlar yazarları da dahil ), 60 adet hazır kitap türü, 255 adet yayınevi, 100 adet yazar kütüphane programınıza hazır olarak ekleniyor size sadece baş harflerini yazıp ENTER’a basmak kalıyor!

RAPOR SİSTEMİ

En büyük eksikliğimiz olan rapor almayı sonunda çözüme kavuşturduk. Artık bir sürü türde rapor alabiliyorsunuz. Hem de ister Excel’e aktarın ister yazdırın isterseniz de yazdırırken PDF olarak kayıt edin! Rapor ölçeğimizi çok geniş tuttuk ve istediğiniz ölçüde de genişletmeye devam edeceğiz istediğiniz her türlü rapor elinize geçecek!

VERİ AKTARMA SİHİRBAZI

Kütüphanem kitap kaynıyor tek tek eklemek bana zor gelir diyenlerden misiniz? Sizin için de çözümümüz var! Veri aktarma sihirbazımıza girin istediğiniz şablonu indirin o şablon üzerine kayıtlarınızı yapın ve şablonu programa geri verin. Kütüphane programı istediğiniz verileri size gösterecek ve kabul ederseniz aktaracak hem de saniyeler içerisinde!

ÇOKLU KULLANICI SİSTEMİ
Kütüphanenizde birden çok görevli mi var? Örneğin bir okuldasınız ve öğrencilerin tüm yetkilere sahip olmasını mantıklı bulmuyor musunuz? Öyleyse kütüphane programımızı kullanarak istediğiniz kadar istediğiniz kadar farklı yetkiler verebilirsiniz! Bu sayede her kullanıcı kendi bölümünden sorumlu olacak ve işler karışmayacak ayrıca her kullanıcının yaptığı işlem kütüphane programında kayıt altına alınır.

BARKOD YAZDIRMA SİSTEMİ

Kütüphanenizdeki kitapların daha düzenli bir hale gelmesi için üzerindeki barkodların haricinde kendi barkodlarınızı oluşturabilirsiniz. Bunun için kütüphane programında barkod yazdırma bölümüne girip kaç adet barkod yazdırmak istediğinizi seçmeniz yeterli. TKT 2 sizin için istediğiniz kadar barkodu yazdıracak ve son yazdırdığı barkodu da kayıt altına alacak.

YEDEKLEME VE GERİ YÜKLEME

Verilerinizin değerini biliyoruz ve programı kullanan kullanıcıların yapabileceği hatalar yüzünden veya doğal durumlar yüzünden verilerinizi kaybetmenize içimiz el vermez. Bu sebeple yedeklemeye önem veriyoruz ve isterseniz otomatik yedekleme ile her program kapandığında yedeklerinizi alıyoruz. İstediğiniz zaman geri yükleme bölümünden veya manuel olarak eliniz ile geri yükleme işlemi yapabiliyorsunuz. Otomatik değil de arada bir elle yedek alırım diyorsanız o seçeneğimiz de mevcut!

KASA SİSTEMİ

Dilerseniz kitapları geciktiren üyelerden geciktirdiği gün başına belirli bir ücret tahsis edebilirsiniz. Bu sistemde belirlediğiniz ücret kitap geldiğinde kesilir ayrıca dilerseniz veresiye gibi ücretin belirli bir kısmını alıp daha sonra tamamını da alabilirsiniz. Kasa bölümünü açıp borç-alacak sistemini detaylıca kullanabilirsiniz!

OKUYUCU EKLEME BÖLÜMÜ

Okuyucu ekleme kısmına SMS gönderebilmeniz için cep telefonu bölmesi ve de ister webcam ister bilgisayarınızdan bir fotoğraf ekleme seçeneği ekledik. Böylece okuyucu geldiğinde anında fotoğrafını çekebilirsiniz. Ayrıca kütüphane programı resmin boyutunu küçültür ve veritabanınızın şişmesine engel olmaya çalışır.

SINIF YÜKSELTME DÜŞÜRME SİSTEMİ

Eğer bir okuldaysanız yıl sonu geldiğinde bir çok öğrenci sınıf atlayacak demektir. Eski TKT versiyonunda bu işlemi tek tek elinizle yapmanız gerekiyordu ama şimdi saniyeler içerisinde tüm öğrencilerin sınıflarını bir üste çıkarabilir son sınıf öğrencilerinin sınıfına mezun ekleyebilirsiniz. Yanlışlık yaptıysanız sınıf düşür ile geri alabilirsiniz. Bu şekilde sizi zahmetten kurtarmayı amaçlıyoruz.

HASARLI VE KAYIP KİTAP SİSTEMİ

Okuyucuya verilen kitaplar kayıp veya hasarlı bir biçimde kütüphanenize dönerse kitabı alırken bunu veritabanına kayıt edebilir. Daha sonra bu okuyucu tekrar kitap almak istediğinde bu kadar kitabın kayıp ve hasarlı olarak getirildiğine kitap vermeden önce uyarı alabilirsiniz. Eğer tekrar böyle bir durumla karşılaşacağınızı düşünüyorsanız kitabı vermekten vazgeçebilirsiniz.

GELİŞMİŞ ARAMA SİSTEMİ

Artık arama yaparken neyi arayacağınızı belirleyebileceksiniz üstelik her seferinde seçmek zorunda olmamanız için seçimleriniz kayıt altına da alınıyor. Örneğin isminde “erv” içeren okuyucuları arayabilir veya ismi “merve” olan okuyucuları getirebilrisiniz. Eski emanet verme ekranı kullanımı çok zor olduğundan tamamen yenilendi ve bu arama özellikleri ile istediğiniz okuyucuyu hemen bulabileceksiniz.
Önemli Notlar: İnternet sitemiz üzerinden destek alınabilir.
Gereklilikler: Bilgisayarınızda .Net Framework 4 ya da üzeri bir sürüm yüklü olmalıdır.

Tusunami Kütüphane Programı Videoları

Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2024 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Logo | Bize Ulaşın