World of Warcraft kayıt ol World of Warcraft giriş
 • 3.2 (57 oy)
 • Grafikler: Çok Yüksek
 • Yaş: 12+
 • Exp. Oranı: Orta
 • Dil: İngilizce
 • Oynanabilirlik: Yüksek
 • Boyut: 10.47 GB
 • Türü: Savaş / Bilimkurgu
 • Kategori: MMORPG
 • Yayımcı: Blizzard

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • OS: Windows 98 / 2000 / ME / XP / Vista
 • CPU: Pentium 3 800 MHz veya AMD Eşiti
 • RAM: 256 MB
 • HDD: 4.0 GB
 • Graphics Card: NVIDIA GeForce 2 Series, ATI Radeon 7500 or Intel i810G Series Video Card

Tavsiye Edilen:

 • OS: Windows 98 / 2000 / ME / XP / Vista
 • CPU: Pentium 4 2.0 Ghz veya AMD Eşiti
 • RAM: 1024 (1GB) MB veya daha fazla
 • HDD: 4.0 GB
 • Graphics Card: NVIDIA GeForce 6200
Metin2 oyunu oynaMetin2 Shakes & Fidget oyunu oynaShakes & Fidget Goodgame Empire oyunu oynaGoodgame Empire Goodgame Empire: World War III oyunu oynaGoodgame Empire: World War III Big Farm oyunu oynaBig Farm World of Tanks oyunu oynaWorld of Tanks Goodgame Gangster oyunu oynaGoodgame Gangster Fishao oyunu oynaFishao
Etiketler: World of Warcraft kayıt ol, World of Warcraft oyna, World of Warcraft video, World of Warcraft üye ol, World of Warcraft nasıl oynanır, World of Warcraft kaydol, World of Warcraft Türkiye, World of Warcraft tr, World of Warcraft online, World of Warcraft rehberi, World of Warcraft genel bilgiler, World of Warcraft bilgi, World of Warcraft resimleri, World of Warcraft trailer

MMORPG alanının devlerinden World of Warcraft bilindiği gibi ücretli bir oyun. Fakat ilk 20 seviyesi Başlangıç versiyonunda ücretsiz oynanabiliyor.

World of Warcraft (Cataclysm), dünyanın her yerinden oyuncuların kahraman fantezi karakter rollerine bürünerek gizem, büyü ve sınırsız macerayla dolu sanal bir dünyayı keşfettiği çevrimiçi bir oyundur. Diğer özellikleri bir yana, World of Warcraft

…Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi bir Rol Yapma Oyunudur.

Genellikle World of Warcraft türü oyunlar, MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game), yani Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu adıyla anılır.

World of Warcraft

Devasa Çok Oyunculu

Çok oyunculu oyunların büyük çoğunluğu, bir oyunda iki ila düzinelerceye kadar oyuncunun aynı anda oynamasına izin verir. Ancak Devasa Çok Oyunculu oyunlar binlerce oyuncunun aynı anda, aynı oyun dünyasında yer alarak birbirleriyle etkileşim kurmalarına olanak sağlar. Yani isimlerinden de anlaşıldığı gibi, devasa büyüktürler.

Çevrimiçi

Pek çok oyunun aksine, MMORPG'lerin çevrimdışı kipi yoktur; oynarken İnternet'e bağlı olmanız gerekir. Bu durum, bu oyunların keyfini tek başınıza süremeyeceksiniz demek değildir; World of Warcraft yalnız oynamak isteyen oyunculara da bolca içerik sunmaktadır. Fakat başka oyuncularla sanal bir dünya paylaştığınızdan, eğlenceye katılabilmek için İnternet'e bağlı olmanız gerekmektedir. Oyunun ileri düzeylerdeki içeriği, tehlikeli zindanları keşfedip güçlü canavarları yenmek için birlikte çalışan gruplara yönelik olarak tasarlanmıştır.

World of Warcraft

Role-Playing

World of Warcraft'ta, her oyuncu karakterin o karakteri tanımlayan, kendine özgü bir dizi ustalık ve yeteneği vardır. Örneğin, Mage sınıfı karakterler düşmanlarına uzaktan hasar vermek için sihir kullanan ancak saldırılara karşı çok hassas olan büyü yapıcılardır. Bu özellikleri, mage sınıfı karakterlerin rolünü belirler: Ön plana çıkmaz, yığınla hasar verirsiniz ve canavarı size ulaşmadan önce öldürebilmeyi umarsınız. Grup içeriklerinde üç ana rol bulunur: Tank, damage dealer ve healer. Warrior sınıfı karakterler aşılmaz bir 'tank' veya koruyucu şeklinde görev yapmayı seçebilir. Tank dayanıklıdır ve düşmanın dikkatini grubun daha hassas olan üyelerinden uzağa çekmek onların görevidir. Daha önce bahsettiğimiz gibi, mage sınıfı karakterler mükemmel hasar vericilerdir. Şifa güçlerinde uzmanlaşmış bir priest, diğer sınıflar kadar çok hasar yaratamayabilir ancak Şifa büyüleriyle ekibi hayatta tutarak hayati bir rol oynayabilir. Hangi rolü yerine getirirse getirsin, bütün sınıfların yalnız oynayabileceğinin altını çizmeliyiz. Bazı sınıfların oynayabileceği roller sınırlıdır: Örneğin, warlock ve rogue sınıflarının tek görevi hasar vermektir. Druid gibi bazı karakter sınıfları her üç rolü de üstlenecek yetenektedir. Rol yapma, oyunun fantezi dünyasında yaşayan bir karakterin rolünü oynadığınız anlamına da gelmektedir. Ne kadar çok veya ne kadar az rol yaptığınız tercihinize bağlıdır. Bazı oyuncular 'karakterlerine bürünerek' karakterleri için derin geçmiş altyapıları kurmakta ve o karaktere has tavırlar benimsemektedir. Kendinizi fanteziye tamamen kaptırmak çok eğlenceli olabilir ama zevkler kişiye göre değişir ve kendini tamamen kaptırmak size göre değilse, bu da sorun değildir. Bu şekilde rol yapmak tamamıyla tercihe bağlıdır ve kendinizi rolünüze adadığınız türden bir dünyada oynamak isteyenler için ayrı Role-Playing realmleri sağlamaktayız.

Özetlemek gerekirse: MMORPG'lerde binlerce başka oyuncuyla paylaştığınız, kesintisiz, çevrimiçi bir dünyada, özgün bir karakterin rolünü oynarsınız.

…Warcraft'ın fantezinin doruğundaki evreninde kurulu

World of Warcraft'tan önce, Warcraft strateji oyunları serimiz vardı. World of Warcraft da önceki Warcraft oyunlarıyla aynı fantezi evreninde geçmektedir. On beş yıldan eskiye dayanan, köklü bir destansı hikaye anlatımı geleneğiyle kurulmuş ve bu geleneği zenginleştirmektedir. Azeroth bir kılıç ve büyü dünyasıdır. Toprakları krallar, kabile reisleri, beyler, hanımlar, baş druidler ve daha böyle niceleri tarafından yönetilen sayısız ırk ve kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Azeroth halklarının bazıları binlerce yıl geriye dayanan dostluk bağlarını paylaşırken, bazıları mazilerinde büyük nefret yatan can düşmanlarıdır. Bütün bu farklı krallık, kültür, kabile ve bölgelerin arasında, iki büyük güç bloku, bir egemenlik mücadelesi vermektedir.

World of Warcraft

WARCRAFT'TAKİ TARAF VE IRKLAR:
Alliance ve Horde

Warcraft'ta iki büyük karşıt taraf vardır. Azeroth'taki tarafların bir tarafında yiğit humans, gözüpek yer dwarves, hünerli gnomes, manevi değerlere bağlı night elves, gizemli draeneilar ve vahşi kurt worgen oluşturduğu asil Alliance;

diğer tarafındaysa, savaşla perçinlenmiş orcs, iri kıyım boğa halkı taurenlar, kurnaz troller, Forsaken, abartıya bayılan blood elves ve sinsi goblinlerden oluşan güçlü Horde bulunmaktadır. Karakterinizin ırkı hangi tarafta olacağınızı belirleyecektir. Bu yüzden, seçiminizi düşünülmüş yapın.

Her ne kadar destansı olsalar da, ölümlü ırklar arasındaki bu savaşlar Azeroth'u içten ve dıştan tehdit eden dehşetli güçlerin yanında sönük kalmaktadır. Azeroth'un yüzeyinin çok aşağılarında, korkunç Kadim Tanrılar ağza alınmaz dehşetleri dünyaya salıvermenin planlarını yapmaktadır; kuzeydeki kıtanın donmuş kıraçlarında, saf kötülükten oluşan bir varlık, bütün yaşamı söndürmeye hazır, uçsuz bucaksız bir yaşayan ölü ordusuna komuta etmektedir; ve yıldızların çok ötesinde, çarpık Twisting Nether aleminde, önüne geçilemez bir kargaşa ve yıkım gücü, şeytani lejyonunu Azeroth üzerine sürmeye ve dünyayı alevlere teslim etmeye susamış, beklemektedir.

World of Warcraft sizi sürekli değişen bir hikayenin merkezinde bir role yerleştirir. Dostlarınızla birlikte bu fantezi evreninin zengin öyküsüyle harmanlanmış olayların içinde etkin roller alacaksınız. Alliance veya Horde için savaşıp her şeyiyle gerçekçi bir fantezi dünyasını yaşayacaksınız.
…kesintisiz bir çevrimiçi kişiliğin etrafında kurulu

World of Warcraft'ta, bir fantezi kahramanı rolü oynarsınız. Hayatının akışı boyunca, karakteriniz cesaretle binlerce göreve atılacak, yeni ve güçlü yetenekler edinecek, muazzam altın hazineleri biriktirecek (ve muhtemelen harcayacak) ve yüzlerce güçlü silah, tılsımlı yüzük, eşya, zırh ve benzeri daha pek çok nesne bulacak. Başka bir deyişle, siz deneyim, yeni beceriler, daha güçlü eşya ve ekipmanlar kazandıkça, karakteriniz daha da güçlenecek. Karakterinizin ilerleyişi çevrimici olarak saklanmaktadır. Yani oyunu her oynayışınızda, bıraktığınız yerden devam edebilirsiniz. Hatta karakterinize dair veriler istediğiniz süreyle saklanabilir. Böylece oyunda en rahat ettiğiniz hızda ilerleyebilirsiniz. Bazı oyuncular en üst düzey oyun içeriklerine olabildiğince çabuk ulaşmak için çok hızlı ilerlerken, bazıları durup gülleri koklamak için zaman ayırırlar. Tercih tamamen size kalmış. Dahası, tek bir karakterle de sınırlı değilsiniz. Pek çok farklı karakterden oluşan bir liste yaratabilir (şu anda 50'ye kadar) ve her bir karakterin onun için seçtiğiniz ırk ve sınıfa bağlı olarak, size bambaşka bir oyun deneyimi sunmasını sağlayabilirsiniz.

World of Warcraft

Class ve Race
Karakterinizi Tanımlama

Karakterinizi yaratırken, World of Warcraft'ı nasıl oynayacağınızı derinden etkileyecek iki karar vermeniz gerekmektedir. Bunlardan biri ırkınız, diğeri ise sınıfınızdır.

Bir karakterin ırkı, onun genel görünümünü ve kutbunu (Alliance veya Horde) belirlemektedir. Taraf çok önemlidir çünkü yalnızca aynı tarafta bulunan karakterler birbirleriyle konuşup yardımlaşabilir. Karşı tarafın üyeleriyle iletişim kuramaz veya ekip oluşturamazsınız. Irk, daha ziyade sosyal bir tercihdir.

Öte yandan, sınıfınız, karakterinizin ne yapıp ne yapamayacağını belirler. Her sınıf diğerlerinden hayli farklı bir oyun deneyimi sunmaktadır. Bu yüzden kendinize en uygun sınıfı bulmanın en iyi yolu, birkaç farklı karakter yaratıp her birinin sizde uyandırdığı hissi tatmaktır. Elbette, web sitemizdeki sınıf kılavuzu da hizmetinizdedir. Sınıf, daha ziyade bir oynama tarzı tercihidir.
…bir büyü, gizem ve sınırsız macera dünyası

Onca şan, şöhret, servet, gittiğiniz her kasabada dost canlısı yüzlerle karşılaşmak ve her kamp ateşinin başında destansı başarılarınızın şarkılarının söylenmesi... kahraman olmak kulağa harika geliyor. İyi ama kahramanlar aslında ne yapar?

Aslında, World of Warcraft oyunu, özünde, canavarlarla dövüşmek ve görevleri tamamlamak etrafında gelişmektedir. Gayet sıradan görevlerden (örneğin bir mektubu teslim etmek) tam anlamıyla kahramanlık gerektirenlerine (bir dwarves prensesini şeytani Kara Demir Klanı'ndan kurtarmak gibi) kadar uzanan geniş görev yelpazesinde, yardımınıza ihtiyaç duyabilecek binlerce oyuncu olmayan karakterle (NPC) karşılaşacaksınız. Bu görevler, sizi sık sık tehlikeye atacak ve kendinizi ölümcül canavarlarla boğuşurken bulacaksınız. Karşılaştığınız canavarların çoğuyla tek başınıza baş edebileceksiniz. Ancak bu dünyadaki asıl sınavlar ve büyük hesaplaşmalar, yalnızca bir ekip olarak birlikte çalışan kahraman gruplarının fethedebileceği dungeon ve raid beklemektedir. Kahramanların yaşamlarının bir diğer cephesi ise, Alliance ile Horde'un bitmek bilmez mücadelesidir. Halihazırda topyekün bir savaş olmasa da, sinirler gergindir ve Azeroth'un her yerinde sık sık her iki taraftan oyuncuların birbirleriyle çarpıştığı küçük çatışmalar çıkmaktadır. Buna PvP (player-versus-player: oyuncuya karşı oyuncu) savaş denir.

World of Warcraft

Dungeon

Dungeonlar, raidlerın çok daha güçlü ve akıllı oldukları, bu yüzden de öldürülmelerinin çok daha zor olduğu tehlikeli yerlerdir. Dungeonlar, beş kişiden kalabalık olmayan küçük gruplar için düzenlenmiştir ve tamamen keşfedilmeleri ortalama yarım saat sürmektedir. Dungeonlarda bulunan ganimetler, yabanda bulacaklarınıza göre daha kaliteli olmasına rağmen, raid elde edilebilecek ganimetler kadar da değerli veya güçlü değildir.
Raidler

Raidler zindanlara benzemektedir ancak çok daha zorlu sınavlarlardır. Raidler daha da zorludur, keşfedilmesi gereken bölge genellikle çok daha geniştir ve tamamlanabilmeleri için genellikle 10 veya 25 oyuncudan oluşan, daha büyük gruplar gerektirmektedirler. Zorluk seviyeleri daha yüksek olduğu için, taarruzları tamamlamak, zindanları tamamlamaktan daha uzun sürebilir ama sundukları ödüller bu zahmete fazlasıyla değerdir. Oyundaki en güçlü eşya ve eserler taarruzlarda bulunabilir.

World of Warcraft

Açık Dünya PVP Dövüşleri

Açık dünya PvP dövüşleri, karşıt taraflardan iki oyuncunun karşı karşıya geldiği herhangi bir yerde gerçekleşebilir. Bu dövüşler genellikle teke tek karşılaşmalar olarak başlar ancak bazen PvP dövüş dev boyutlara ulaşabilir. Hele ki, organize bir oyuncu grubu kavgaya dahil olmaya karar verirse.
Battlegroundlar

Muharebe meydanları, iki tarafın belirli stratejik hedefler için sürekli savaşa tutuştuğu PvP savaş alanlarıdır. İki takım birbiriyle mücadele eder ve kazanabilmek için bir dizi hedefi gerçekleştirmek zorundadırlar. Bu hedefler basit (örneğin, düşmanın bayrağını ele geçirmek gibi) veya karmaşık (düşmanın kalesine girip komutanına suikast düzenlemek gibi) olabilir. Bu savaşlarda yer alarak güçlü silahlar ve zırhlar kazanabilirsiniz.

World of Warcraft

Arena

Arena nispeten farklı bir PvP deneyimi sunmaktadır. Daha resmi olan bu kurguda, 2, 3 veya 5 oyuncudan oluşan takımlar şan ve zafer için kanlı bir mücadeleye tutuşmaktadır. Tek bir hedef vardır: Karşı takımı son üyesine kadar alt etmek. Arena takımları bir mücadele basamağı sistemiyle sıralanmaktadır ve PvP oyun şekline yönelik faydalar sunan eşyalar elde edebilirler.
Önünüzde Uzanan Yol

World Of Warcraft, tam anlamıyla devasa bir oyundur. Asıl oyunun yanısıra, yeni içerikler eklenmesi amacıyla düzenli olarak yayınlanan yamalar ve üç büyük genişletme paketi (The Burning Crusade, Wrath of the Lich King ve Cataclysm) ile, sizi yüzlerce saatlik oyun içeriği bekliyor. Tanaris'in güneşle kavrulan sahillerinden, Dun-Morogh'un karla kaplı dağlarına, paramparça Outland aleminden, ışığın bile terk ettiği Icecrown buzulunun derinliklerine, koca bir evren onu keşfetmenizi bekliyor. Müttefiklerinizi toplayın. Yeteneklerinizi bileyin. Eşi benzeri olmayan bir fantezi evrenine dalın.

World of Warcraft sizi bekliyor!

Starter Edition Hesaplarında Uygulanan Kısıtlamalar: 

- Oyun sadece 20. levele kadar ücretsiz oynanabiliyor
- 10 altın alınabiliyor
- Ticaret yeteneği 100 ile sınırlı.
- Auction House, mailbox veya player-to-player trade yapılamıyor.
- Genel chat kanalına girilemiyor.
- Karakterlerin çeşitli kısıltamaları var.
- Sesli chat yapılamıyor.
- Karakter transfer edilemiyor

World of Warcraft Oyununa Kayıt Ol ve Oynamaya Başla! World of Warcraft İndir

World of Warcraft Oyunu Yorumları:

Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir.
Sitenin tüm hakları saklıdır. Copyright © 2002 - 2024 Gezginler
Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Uyar Kaldır | Logo | Bize Ulaşın